Selvi: İstanbul İl Kongresi’ni kazanan İmamoğlu, CHP Genel Başkanlığı’na adaylığı düşünür mü?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP İstanbul İl Kongresi’ne “değişim”in damga vurmasının ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in desteklediği Özgür Çelik’in il başkanı seçilmesi sonrası, “İstanbul İl Kongresi’ni kazanan Ekrem İmamoğlu kararını değiştirip yeniden CHP Genel Başkanlığı’na adaylığı düşünür mü?” sorusuna yanıt aradı. 

“Ekrem İmamoğlu’nun kararını değiştirmediği, CHP Genel Başkanlığı’na aday olmayı düşünmediği söyleniyor” diyen Selvi, şu ifadeleri kullandı:

“İmamoğlu’nun adayı Özgür Özel. Ekrem İmamoğlu kurultayda Özgür Özel’in kazanması için çalışacak.  İmamoğlu’nun hedefinin yerel seçimler olduğu söyleniyor. Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yeniden kazanırsa CHP Genel Başkanlığı için mi kolları sıvayacak, yoksa 2028’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerine mi hazırlanacak? ‘Ona seçimden sonra karar verecek’ deniliyor.

Ama İstanbul seçimleri o kadar uzun vadeli hesap yapmaya izin vermeyebilir. Çünkü anketler Ekrem İmamoğlu açısından parlak çıkmıyor. İmamoğlu, HDP ve İYİ Parti ile ittifak yapılmadığı takdirde kaybediyor. İttifak yapılsa dahi durumu tehlikede.” 

TIKLAYIN – Kongreye “değişim” damga vurdu | Özgür Çelik, CHP İstanbul İl Başkanı oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x