Samsung Galaxy S24 Plus özellikleri belli oldu

Galaxy S Plus serisi, son birkaç nesildir Galaxy S serisinin en zayıf halkası olarak görülüyor. Bu telefonlar genellikle, temel Galaxy S modeline kıyasla daha büyük bir ekran ve daha büyük bir batarya dışında çok az yenilik sunuyorlar.

Neyse ki Samsung, yakında çıkacak olan Galaxy S24 Plus ile bu eğilimi sona erdirmeyi planlıyor. Daha önce cihazın ekranında bir yükseltme olacağını öğrenmiştik. Şimdi, bu değişikliklerle ilgili daha fazla detay ortaya çıktı.

Buz Evreni’nden (Ice Universe) gelen bilgilere göre, Galaxy S24 Plus, daha önce de bahsedildiği gibi 2K bir ekranla gelecek. Bugün, bu QHD+ ekranın Samsung Display’in yüksek uç M13 panelini kullanacağı belirtiliyor.

Ayrıca, telefonun 7.7mm kalınlığında ince bir yapıda olacağı ve en önemlisi 12GB RAM ile geleceği ekleniyor.

Samsung Galaxy S24 Plus özellikleri belli oldu

Bilinmeyenler için, Galaxy S modelleri 2019’dan beri çoğu pazarda 8GB RAM ile sınırlı kalmıştı. Dolayısıyla, 12GB RAM’in eklenmesi memnuniyetle karşılanacak bir yükseltme olacak.

Ancak tüm bu değişikliklere rağmen, Galaxy S24 Plus, aynı fiyat segmentindeki rakiplerinin gerisinde kalmaya devam edecek. Çünkü Çinli rakipler, aynı fiyat aralığında ‘Ultra’ seviye özellikler sunuyorlar.

Her ne şekilde olursa olsun, seleflerinden daha iyi olacak. Ancak pil ömrü ve termal performans açısından bekleyip görmemiz gerekecek.

Galaxy S24 Plus’ın çoğu bölgede Exynos 2400 çipi ile güçlendirilmesi bekleniyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Galaxy S23 Plus, tüm pazarlarda Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2 ile geliyor ve bu da onun daha serin çalışmasını ve mükemmel dayanıklılık sunmasını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x