Küfürbaz papağanın televizyon izlemesi yasaklandı

İngiltere‘nin Sheffield bölgesinde bir barda yaşayan Louis adlı Afrika Gri papağanı, müşterilere küfürler savurarak iş yeri yönetimini isyan ettirdi.

Papağanın artık televizyon izlemesi yasaklanırken, yanına da müşterilere yönelik uyarı niteliğinde bir tabela asıldı.

Bar sahibi ve aynı zamanda Papağan’ın sahibi adam, “Ciyaklıyor, müşteriler de merhaba diyor ve birkaç kelime söylüyor. Ancak daha sonra sadece spesifik olmayan bir şekilde ‘Fuck’ kelimesi ile ortaya çıkabilir. Sonra öfkelenmeye başladığında, sürekli Fuck diye bağırmaya başlıyor, bu da bana sorun yaratıyor” dedi.

“OLDUKÇA KOMİK, ANCAK UTANÇ VERİCİ”

Papağana birkaç kere kızdığını, ancak bunun işe yaramadığını belirten adam, “Aslında oldukça komik, ama oldukça utanç verici olduğunu düşündüğünüz şeylerden biri. Ona ne kadar çok söylerseniz, o kadar kötüleşiyor. Kamera sesleri de çıkarıyor. Küfretmeye başladığında, gerçekten küfrediyor” ifadelerini kullandı.

Adam, papağanın önceden bir aile evinde yaşadığına dikkat çekerek, “Önceden bebeği olan insanlarla aynı evde yaşıyordu, bu yüzden oyuncakların seslerini taklit ederdi. Onu üst kata çıkardım ve televizyon açık olduğu için bazı filmlerden kelimeler kaptı. Filmdeki karakterlerin bazı argo kelimelerini kapmış” diye konuştu.

“KAFESİN YANINA UYARI TABELASI ASTIK”

Bar sahibi, şimdi müşterilerini papağan hakkında uyarmak için yanına bir tabela astığını ve papağanın televizyon izlemesini yasakladığını söyledi.

Tabelaya da “Yemin ederim, lütfen (söylediklerime) alınmayın. Ben de ısırırım! Benim adım Louise” yazıldı.

Bu sayede papağanın argo kelimeleri bırakacağını düşünen adam, “Artık televizyon seyretmiyor, müşterileri seyrediyor, bu yüzden daha fazla şey öğrenmeli. Artık alt katta olduğu için yeni kelimeler öğrenecek. Farklı, daha az kaba kelimeler öğrenecek” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir