Ece Ronay, Piyasaya Sürdüğü Tartışmalı Zayıflama Tozunu Eleştiren Diyetisyeni Tehdit Etti!

Mehmet Ali Erbil’in kendisine attığı taciz içerikli mesajları ifşalamasıyla dikkat çeken Ece Ronay, sosyal medya sayesinde ünlenen fenomenlerden biri. Çektiği videolarla dikkat çeken ve bir güzellik merkezi işleten Ronay, Influencer modasına uydu ve takviye edici bir gıda piyasaya sürdü. Gelgelelim TikTok’taki genç bir diyetisyen, ürünüyle ilgili çok seviyeli bir eleştiri yapınca ortalık karıştı. Hem Ece Ronay’ın hem de eşi Mehmet Bilir’in tehditlerine maruz kaldığını iddia eden genç Diyetisyen, hukuki sürece başvurduğunu söyledi. 

Peki neler yaşandı, gelin bakalım…

Çektiği TikTok videolarıyla ünlenen Ece Ronay, “Karpuz”, “Şiki Şiki” ve “Hıyar” gibi başyapıtlarıyla müzik dünyasının da tanınan isimlerinden…

TikTok’ta başlayan ünlülük macerası, Mehmet Ali Erbil’in kendisine attığı mesajları ifşalamasıyla farklı bir ivme kazandı ve kendisi şu an hem bir güzellik merkezi işletiyor hem de TikTok’taki kitlesine hitap eden videolar çekiyor.

Ece Ronay da son yıllarda Influencer’ların ürün çıkarma modasına uydu ve “takviye edici gıda” olarak adlandırılan bir zayıflama ürününü piyasaya sürdü.

Satışa sunulan bu “Ece Ronay Babyshake” adlı ürünü, TikTok’taki birçok kişide görmeye başladık hatta.

Ece Ronay, bu ürününün her ne kadar Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu söylese de tartışma yaşadığı genç Diyetisyen bunun mümkün olmadığını söylüyor.

TikTok’ta ürün incelemeleri yapan genç diyetisyen Elifnur Erşahin, Ece Ronay’ın bu ürününü de inceleyerek bu çelişkiden bahsetti.

‘Ürünün Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu söylüyorsunuz ancak Sağlık Bakanlığı’nın kapısından girmeyecek bir üründen bahsediyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın takviye edici gıdalarına giriyor ürününüz. Siz Sağlık Bakanlığı onaylı şekilde satıyorsunuz’ sözleriyle bu çelişkiye dikkat çekti genç diyetisyen.

“İçindekiler bölümünü yazmışsınız ancak öylesine yazmışsınız. L-carnitine’den kaç gram var? Hiçbir fikrimiz yok. Pazarlama aşamasında Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı mevzuata uygun olmayacak beyanlarda bulunuyorsunuz. Yaptığınız sağlık pazarlamaya giriyor. Birazcık daha dikkatli olalım” diyen Elifnur Erşahin, Ece Ronay ve eşi Mehmet Bilir’in tehditlerine maruz kaldığını iddia etti.

Elifnur Erşahin’in bu gayet yerinde ve seviyeli eleştirisi karşısında üslubunu bozan Ece Ronay,

‘Dün bir geri zekalı çıkıp demişti ki ‘Sağlık Bakanlığı onayı yok.’ Buradan da ona seslenmek istiyorum. Sen bir avelsin, bu bir eczane ürünü olmadığı için Sağlık Bakanlığı onayı olmaz avel. K*çınızdan elementleri topluyorsunuz, topluyorsunuz sonra onları büyütüp büyütüp geliyorsunuz. Çok biliyorsun yaprağım. K*çımın kenarı bir de diyetisyen olmuş’ sözleriyle kendisine hakaret etti.

Ardından Elifnur Erşahin paylaştığı video ile ailesinin ve kendisinin tehdit altında olduğunu söyledi. Ece Ronay ve eşi Mehmet Bilir’in kendilerini tehdit ettiğini iddia etti.

Elifnur Erşahin, son olarak paylaştığı TikTok videosunda; açtığı her canlı yayında kendisine ve ailesine hakaretlerde bulunan Ece Ronay ve eşi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

‘İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçemizi teslim ettik. Açtığı her canlı yayında önce bana, aileme ve mesleğime hakaretler ettiği için dilekçemiz kalınlaştı. Şikayetçiler kısmında babamın adının geçmesinin nedeni onun da tehdit edilmiş olması.’ diyen Erşahin, dilekçeye dair görüntüleri de TikTok hesabından paylaştı.

Elifnur Erşahin’in dava dilekçesindeki iddialar dikkat çekti.

Ece Ronay’ın canlı yayında kendisine yönelik hakaret dolu sözleri…

Ve eşi Mehmet Bilir’in kendilerine yönelik olduğunu iddia ettiği tehditleri de dilekçede yer aldı.

Hem Elifnur Erşahin’e hem de Prof. Dr. olan babası Mehmet Erşahin’e yönelik tehditler dikkat çekti.

Tüm bu tartışmaları bir kenara bırakırsak, Elifnur Erşahin’in yönlendirmeleri dikkate değer…

Çünkü ürün açıklamasındaki Asetil L-carnitine arasındaki virgül yanlışlıkla koyulmuş ve ürünlerin miktarları gerçekten de belirtilmemiş. Elifnur Erşahin’in ‘Ürünle ilgili bir vaka kontrolü çalışması var mı?’ sorusu da cevapsız bırakılmış Ece Ronay tarafından… Yani Elifnur Erşahin’in iddiası bu yönde. 

Tükettiğimiz her türlü takviye edici gıdaya dikkat etmemiz ve içeriğini incelikle kontrol etmemiz gerekiyor. 

Siz bu yaşananlarla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir