Doktor kadını vurup bacağının kesilmesine neden olan sanığın mahkemedeki sözleri şaşkına çevirdi: Hala seviyorum

Mersin’de İntörn Doktor

İLK KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Olay, 23 Ekim 2023 tarihinde merkez Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi’ndeki kız öğrenci yurdu önünde yaşanmıştı. Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi İntörn Doktor Nida Nur Nergiz, hastanede teknisyen olarak görev yapan ayrıldığı erkek arkadaşı Ersin Karakuş tarafından pompalı tüfekle vurulmuş, her iki bacağı ve vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralanan genç kızın sağ bacağı dizüstünden kesilmişti. Sol bacağı da ağır hasarlı olan Nergiz’in tedavisi halen Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde sürerken, 15 ameliyat geçirdiği öğrenildi. Olay anının güvenlik kamerasına da saniye saniye yansıdığı olayla ilgili kaçtığı Adana’da yakalanıp tutuklanan zanlı Karakuş bugün ilk kez mahkeme karşısına çıktı.

“ONU ÖLDÜRMEK İSTESEYDİM…”

Mersin Adliyesi 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Karakuş SEGBİS aracılığı duruşmaya katılırken, taraf avukatları, doktorlar ve kadın derneklerinin temsilcileri yer aldı.

Savcı iddianamesinde sanığın ’kadına karşı tasarlayarak nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs suçundan’ 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep etti.

Mahkeme heyeti ilk önce sanık Karakuş’u dinledi. Müşteki ile evlilik

Mahkeme başkanının “Sen memur değil misin? Tüfek neden aracında durur?” sorusuna karşı konuşan sanık Karakuş, “Normal bir yerde yaşamıyoruz. Tüfek sürekli aracımda durur. İntihar edecektim; tam döneceğim sırada Nida’yı gördüm, ateş ettim. Kaç defa ateş ettiğimi sonradan öğrendim. O an hayal gibi, hiç yaşanmamış gibi. Onu öldürmek isteseydim üst tarafında ateş ederdim, ayaklarına doğru ateş ettim. Bana hayatında başka biri olduğunu söyledi. Kafasını çevirdi, ’Beni aldattın mı’ dediğimde ’Evet’ dedi” diyerek kendisini savunmaya çalıştı.

OLAYDAN SONRA ABLASINA MESAJ ATMIŞ

Mahkemeye heyeti sanığa, olaydan önce Nida’nın ablasına, ’Onu öldüreceğim, kendim intihar edeceğim’ şeklinde mesaj atıp atmadığını sordu. Sanık ise öyle bir mesaj atmadığını, ancak kendisini öldüreceğine yönelik mesaj attığını ileri sürdü.
Neden kendini öldürmekten vazgeçtiği de sorulan sanık, “Kardeşim aradı, onun sesini duyunca yapamadım. Kendisini hala seviyorum, aklım ermiyor nasıl böyle bir şey yaptığıma. Çok pişmanım” diye konuştu.

Müşteki avukatı Uğur Köksal ve destek için gelen diğer avukatlar, sanığın haksız tahrik maddesinden yararlanmak için sanığın aldatma hikayesi uydurduğunu belirterek, tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs suçundan en üst seviyeden ceza verilmesini talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir