Akşener’den fotoğraf açıklaması: Yüzüm asık değildi, ışık vurmuş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı’nda yaşanan cumhurbaşkanı adayı krizinin çözülmesinin ardından Habertürk Televizyonu’nda Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek” programına konuk oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmasına karar verilen toplantının ardından yapılan açıklamada, yüzünün asık olması sorulan Akşener, şunları söyledi:

“O fotoğrafları inceledim. Yüzüme tuhaf bir ışık gelmiş. Yüzümün yarısı yok. Daha paltomu çıkarmışım, orada ışıkta sorun yok. İmza koymuşum öyle bir şey olur mu? Bu dünyada eşim dahil, oğlum hariç, hiç kimse zorla bir şey yaptıramaz. Önceki gece hiç uyumadım, görüşmelerimiz oldu. Başkanlar (Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu) gece 2 gibi bizim evde oldular. Sıfır uykuyla geldim. Biraz ağırlaşıyor hareketleriniz uykusuzluktan., başka da bir şey yoktu. İstemediğimiz bir şeyin altına imza atmamız söz konusu değil.”

‘HERKES BANA MASADAN KALKTI DİYOR AMA MASA KALKTI’

Kendisine yönelik eleştirilere de değinen Akşener, “Bir de deprem oldu, kahkaha atmaya çekiniyoruz. Bu deprem 1999 depremindeki eski anılarımı çıkardı. Ne kadar kötü bir şeymiş. Acıyı ittiriyorsunuz, sonra anında ortaya çıkıyor. Bir gece önce sıfır uyku. İyi ayakta kalabildim orada. Yorgunluk herhalde immün sistemini düşürüyor insanı. Hiçbir şey gizli saklı değil. Perşembe günkü müzakere masasında, müzakereye kapalı ortam oluştu. Yani siz bir fikir ortaya koyuyorsunuz diğer 5 kişi tek bir konuda karar almış, onun üzerinden geri gitmiyor. Siz de bunun tartışılmasını arzu ediyorsunuz. Dolayısıyla orada ne oluyor? Herkes bana masadan kalktı diyor ama masa kalktı” dedi.

‘HİÇBİR ZAMAN SOLCU BİR AİLE OLMADIK’

6 partinin bugüne kadar yaptığı toplantılarda pek çok konunun müzakere edildiğini dile getiren Akşener, “Elbette sertleşmeler, zıtlaşmalar olur. Her şey güllük gülistanlık olmaz. Ben tarihçiyim, Lozan’daki müzakereye baktığınızda herkes ortak nokta bulmak üzere. Biz orada 6 kişi, her birimizin birey olarak hayata bakışı, hayata baktığımız yerde problemlere çözüm anlayışı, çözüm anlayışımız, duruşumuz birbirinden farklı” diye konuştu.

“O masanın en büyük kıymeti Türkiye’nin büyük bir siyasi ve sosyal alanını temsil etmesi. Orada oturuyorsunuz, öncelikle farklılıklarına saygı duymayı öğreniyorsunuz” diyen Akşener, “Babamın ailesi, rahmetli Atatürk, rahmetli İnönü’nün dostu arkadaşı. Hiç solcu bir aile olmadık. Ama Atatürkçü, CHP’nin kurucu, Cumhuriyet kurucu iradesinin belki kenarında payı olan bir ailenin çocuğuyum. Ama annemin öz dayısı Menderes’in İstanbul İl Başkanı. Bir tarafım da orası. Bu ülkede ucube sistemden kurtulmanın yollarını aramak üzere oturup birbiri anlamaya çalışması çok kıymetli. Farklılıklarımıza saygı duymayı öğrendik. Sonuç itibariyle elbette birçok konuda ortaklaşabilmek için pek çok münakaşa, müzakere ve ondan sonra bir noktaya geliş oluyor” ifadelerini kullandı.

‘MASADAN KALTIKTAN SONRA OKUDUĞUM METNİ BEN YAZDIM’

Fatih Altaylı’nın, aday konusunda yaşanan anlaşmazlığın ardından yaptığı konuşmanın neden sert bir tonda olduğunu sorması üzerine Meral Akşener, “Masadan kalktıktan sonra okuduğum metni ben yazdım” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir